| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| LCD Type | IPS |
| Resolution | 170*320 |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Interface | 4SPI |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Viewing | Full View |
| Number Of Pins | 24 Pins |
| Color Gamut | RGB 100% |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Panel Type | LCD |
| Display Mode | Normal Black |
| Resolution | High Resolution |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-4WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |