| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Supplier Type | Manufacturer |
| Display Features | Anti-glare, Flicker-free, Low Blue Light |
| Backlight | LED |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Display Color | 16.7 M |
|---|---|
| Size | 13.3 Inch |
| Active Area | 293.76 X 165.24 (mm) |
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Display Size | 2.8 Inches |
|---|---|
| Outline Size | 46.2x65.2x2.3mm (±0.2mm) |
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Backlighttype | LED |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Outline Dimension | 84.0 X 84.0 X 3.05 Mm |
|---|---|
| Interface Types | RGB+SPI |
| Screen Size | 4 Inches |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Connection | Plugging ( Can Be Customized ) |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Backlight Technology | LED |
| Active Area | 48.96(H)* 73.44(V) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Pins Number | 26PINS |
|---|---|
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 42.72(H)* 60.26(V)* 2.40(D) Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 |
| Touch Screen | Customized |
| FPC Connect | 18PIN, Soldering Type |
| Backlight | White LED |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Backlight Technology | LED |
| Pins Number | 30 PINS |
| Viewing Direction | 85°/85°/85°/85° (CR≥10) |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |