| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Resolution | 320 X 240 Pixels |
| Size | 3.5 Inch |
| Light Source | White LED*6 |
| Contrast Ratio | 800:1 |
|---|---|
| Size | 5 Inch |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Screen Size | 9 Inches |
|---|---|
| Active Area | 198 (H) X 111.696(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Screen Type | TFT |
| Pins Number | 50 Pins |
| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |
| Visual Angle | All O'clock |
|---|---|
| Blu Type | E-LED |
| Lcd Type | 10.1 Inch Tft |
| Logic Power Consumption | TBD |
| Interface | LVDS |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Va Size | 58.104 Mm * 103.296 Mm |
| Outline Size | 61.5 Mm * 112.3 Mm * 1.5 Mm T |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| AA Size | 10.8(H) X 21.7 (V) Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Operatingtemperature | -20 To 70 °C |
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Module Size | 34.0 * 42.9 Mm * 2.2 T |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Touchscreen | Customized |
| Screen Type | TFT |
| Interface | MCU 8080-8BIT |
| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |