| Dimensions | 84.0 X 84.0 X 3.05 Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angle, IPS |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Type | LCD TFT |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Resolution | 800*800 |
| Aa Size | Φ87.6mm |
| Viewing Angle | ALL O’CLOCK |
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU&SPI |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Connect | Plugging (customizable) |
| Outline Size | 55.26*84.69*2.1 Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Outline Size | 41.7×56.16×3.35 Mm |
| Active Area Size | 34.85×43.56 Mm |
| Touchscreen | Without Touch Screen (Optional) |
| Fpc Connect | 14 Pins (can Be Customized) |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Surface Lumiannce | 450/cd |
|---|---|
| Lcd Size | 2.1 Inch |
| Commodity | 1.3 Inch TFT LCD Display |
| Lcd Resolution | 480x480 Dots |
| Outline Dimension | 69.19-71.74*2.45 Mm |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |
| Surface Luminance | 350 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Pins Number | 48 Pins |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Interface | MCU/RGB/SPI |
| Screentype | LCD TFT |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Lcd Type | TFT |
| Technology | LCD |
| Connectivity | SPI |
| Brightness | 420 Cd/m² |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle, IPS |
| Connector | ZIF |
| Interface | RGB+SPI( MIPI Interface Optional) |
| Display Size | 4 Inches |