| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Module Size | 55.26x84.69x3.35 Mm |
|---|---|
| Resolution | 480x800 |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Storage Temperature | -30--80 ℃ |
|---|---|
| Application | Consumer Electronics, Smart Wearables, Etc. |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Resolution | 480 X 480 Pixels |
| Viewing Direction | All |
| Driving Ic | NV3041A-01 |
|---|---|
| Luminance | 400cd/m2 |
| View Direction | ALL O’clock |
| Size | 4.3 Inch |
| Outline Dimension | 105.46x67.10x3.00mm |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Size | 4.3 Inches |
| Resolution | 480*272 Pixels |
| Backlight | 10 White LED |
| Lcd Type | TFT |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |