| Outline Size | 31.52x34.72x1.51 Mm |
|---|---|
| Screen Type | LCD TFT |
| Fpc Connect | 50 Pins |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| Resolution | 344x476 |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Overall Dimensions | 34.3 × 45.5 × 3.8 Mm |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface Types | I2C |
| Operating Temperature | -40℃ To +85℃ |
| Luminance | 60 Cd/m2 |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |