| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| AA Size | 10.8(H) X 21.7 (V) Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Lcd Type | IPS |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Pin Number | 10PIN |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Module Size | 31.52 X 33.72 X 1.94Max(D) Mm |
| Aa Size | 43.20 X 57.60 Mm |
|---|---|
| Outline Dimension | 50(W) X 69.2(L) X 2.35(T) Mm |
| Resolution | 480x640 Dots |
| Connector | FPC Connector Type |
| Storage Temperature | -20°C To 60°C |
| Pins | 50 Pins |
|---|---|
| Module Size | 120.7(L) X 76.3(W) X 2.8(T) Mm |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Interface Types | RGB |
| Connection | Plugging / ZIF |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Dimensions | 34.4 * 29 Mm * 2.2 T |
| Size | 1.44inches |
| Touchscreen | No |
| Color Gamut | RGB |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Overall Dimensions | 24.74 X 16.9 X 1.42 (mm) |
|---|---|
| Display Size | 0.96 Inches |
| Active Area | 21.74 X 10.86 (mm) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Pin Number | 30PIN |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |