| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution | 320*480 Pixels |
| Interface Types | 16-bit Parallel (DBI Type B) |
| Touch Screen | With Resistive Touch Panel |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |