| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Screen Type | TFT |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Screen Size | 3.5 Inches |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Fpc Connect | 40 Pins |
|---|---|
| Interface | MPU 16 |
| Display Type | TFT LCD |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Size | 2.4 Inch |
| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |
| Touch Technology | RTP |
|---|---|
| Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Outline Dimensions | 164.9x100x6.8 Mm |
| Dot Matrix | 800 X RGB X 480 |
| Screen Type | TFT |
| Overall Dimensions | 235 × 143 × 6.53 Mm |
|---|---|
| Interface | RGB |
| Backlight | LED |
| Connect | Plugging |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
|---|---|
| Keywords | 2.0 Inch TFT Lcd Module |
| Interface Type | 4Line SPI |
| Drive | ILI9488 |
| Display Mode | Normally White |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |