| Active Area | 36.72×48.96mm |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Size | 2.4 Inch |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Transmissive Mode | Normally Black |
| Connection | ZIF |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Driver Ic | ST7567 |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Fpc Number | 30PIN |
| Name | 128x64 LCD Display |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Display Mode | Normally Black |
|---|---|
| Display | TFT Round LCD Display |
| Port | Shenzhen |
| Panel Type | IPS |
| Keyword | Round Shape |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Screen Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Operating Temp | -20°C~70°C |
| Display Mode | Negative |