| Operating Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Luminance | 300 (min),450 (Typ.) |
| Active Area | 40*75 |
| Type | VA |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Technology | TFT |
|---|---|
| Touch Screen | CTP/RTP |
| AA Size | 51.84(H) * 86.4(V) |
| Pixel Arrangement | RGB Stripe |
| Display Technology | LCD |
| Display | TSD Round LCD Display |
|---|---|
| Color | Normally Black |
| Size | 2.48 Inch |
| Colors | 262K |
| Backlighttype | LED Backlight |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Module Size | 155.2×89.4×5.5 Mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Connectivity | ZIF / Plugging |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |