| Storage Temperature | -30~+70℃ |
|---|---|
| Screen Size | Customized |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Mode | VA,Negative Display |
| Name | 14 Segment LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | HT1621 |
| Viewing Angle | 120 Degrees |
| Working Voltage | 5.0V |
| Interface Type | Parallel |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 18 Pins |
| Outline Size | 30.9*36.51*2.3mm |
| Display Size | 2.8 Inches |
|---|---|
| Outline Size | 46.2x65.2x2.3mm (±0.2mm) |
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Backlighttype | LED |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Interface | Mpu 8 Bit |
|---|---|
| Operating Voltage | 2.6V To 3.3V, Typical Value 2.8V. |
| Outline Size | 33.9×44.05×2.5mm |
| Panel Type | IPS |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Driving Voltage | 2.4~5.5V |
|---|---|
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Backlight | Optional (LED Backlight) |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Customization Options | Customizable |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Storage Temp | -20ºC-+70ºC |
|---|---|
| Display Mode | FSTN Positive, Transmissive |
| Backlight Color | White |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Display Type | COG (Chip On Glass) LCD |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Controller | S6B0724 |
| Driving Method | 1/64 Duty,1/9 Bias |
| Power Supply | 3.0V |