| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Va Size | 109 ( H ) * 14 (W) Mm |
| Color | Red, Blue Or Yellow |
| Drive Parameter | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Dimensions | 110 ( H ) * 18 ( W ) * 1.1 Mm ( T ) |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Display Size | 2.88 Inches |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Dimensions | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Brightness | 450 Cd/m² |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |
| Interface Types | SPI |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Outline Dimension | 21.16x29.22x1.9 Mm |
| Connectivity | FPC Connector Type |
| Pin Number | 13 PIN |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Size | 1.3 Inches |
| Active Area | 23.4×23.4mm Mm |
| Storage Temp | -20℃ TO +70℃ |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Viewing Angle | TN |
| Lcd Mode | FSTN, POSITIVE |
| Viewing Size | 53.50 X 28.80mm |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Pins Number | 12Pins |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Size | 1.33 Inch |
| Size | 1.28 Inch |
|---|---|
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MCU/SPI/RGB |
| Display Type | TFT LCD |