| Lcd Resolution | 544*506 Dots |
|---|---|
| Color | 16.7M |
| Viewing Direction | ALL O’CLOCK |
| Panel Size | 3.6 Inch(diagonal) |
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Resolution | 128*64pixels |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V |
| Driver Ic Model | S6B0724 |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Model | COG LCD Display |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |
| Panel Type | TFT LCD |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.2025 Mm |
| Lcd Type | TFT |
| Luminance | 450 Cd/m2 |
| LCD Type | Normally Black |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |