| Led Number | 3LEDs |
|---|---|
| Power Supply | 2.8V |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Driver Ic | ST7789T3 |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Operating Temperature | -20℃ To 70℃ |
|---|---|
| Screen Size | 2.95inch |
| Drive | ST7701S |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Display Size | 2.0 Inches |
|---|---|
| Connector | ZIF (customizable) |
| Outline Size | 34.7×48×2.2 Mm |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Pins Number | 24 PINS |
| Interface | MCU ( Customizable ) |
| Outline Dimension | 31.52x33.72x1.8 Mm |
| Screentype | LCD TFT |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| LCM Interface | MIPI |
|---|---|
| Luminace | 1200cd/m2 |
| Active Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Pin Number | 40 Pins |
| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |