| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Va Size | Customized |
| Pins Number | 50 Pins |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |
| Screen Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Operating Temp | -20°C~70°C |
| Display Mode | Negative |
| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |
| Lcd Resolution | 544*506 Dots |
|---|---|
| Color | 16.7M |
| Viewing Direction | ALL O’CLOCK |
| Panel Size | 3.6 Inch(diagonal) |
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
|---|---|
| Keywords | 2.0 Inch TFT Lcd Module |
| Interface Type | 4Line SPI |
| Drive | ILI9488 |
| Display Mode | Normally White |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |