| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Luminance | 230 Cd/m2 |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Backlight | White LED |
| Resolution | 960*240 |
| Storage Temperature | -30--80 ℃ |
|---|---|
| Application | Consumer Electronics, Smart Wearables, Etc. |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Resolution | 480 X 480 Pixels |
| Viewing Direction | All |
| Dimensions | 65.8 X 36.8 X 6.2 Mm |
|---|---|
| Viewing Size | 53.0 X 24.6 Mm |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Screen Size | 1.09 Inches |
|---|---|
| Module Size | 30.59 (H) X 32.98 (V) |
| Resolution | 240*240 Pixels |
| Interface | SPI 4W |
| Backlight Type | LED |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Color Depth | 16.7 Million True Colors |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Screentype | LCD TFT |
| CTP Interface | USB |
| Brightness | 500-1000 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Name | 2.4 Inch TFT Touch Screen |
|---|---|
| Screen_Type | TFT LCD |
| Display Scale | 4:3 |
| Resolution | 240x320 Dots |
| Touth | Resistive |