| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Outline Size | 40.0L×28.0W×4.5H(max) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Interface | 6800-Series OR 8080 Series MPU |
| Backlight Type | LED |
| Interface Types | RGB 18bits |
|---|---|
| Connectivity | Plugging |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Pin Number | 39 PIN |
| Lcd Type | IPS |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Transmissive Mode | Normally Black |
| Connection | ZIF |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Display Size | 2.0 Inches |
|---|---|
| Connector | ZIF (customizable) |
| Outline Size | 34.7×48×2.2 Mm |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Size | 2.4 Inch |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Module Size | 34.00*43.70*2.5 |
| Driver Lc | ST7262 |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Connect | Plugging (can Be Customized) |
| Display Mode | Normally White,Transmissive |
| Pin Number | 30 Pins |
| Interface Types | SPI / RGB |
| Size | 3.2 Inch |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Driver Ic | HX8369 |
| Fpc Connect | 39 Pins |
| Connectivity | ZIF FPC |