| Surface Luminance | 350 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Pins Number | 48 Pins |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Interface | MCU/RGB/SPI |
| Screentype | LCD TFT |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 (Customizable) |
| Touch Screen | Customizable |
| Viewing Angle | 12 O'CLOCK |
| Fpc Connect | 45 Pins |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Aa Size | 53.28 Mm Diameter |
|---|---|
| Display Size | 2.1 Inches |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Interface | 3 Line SPI + 18 Bits RGB |
| Bonding Mode | COG |
|---|---|
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Number Of Pins | 28 PIN |
| Backlight | White LEDs |
| Application | Industrial, Medical, Automotive, Consumer Electronics |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Module Size | 155.2×89.4×5.5 Mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Connectivity | ZIF / Plugging |
| Outline Dimensions | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.3 Mm |
|---|---|
| Storage Temperature | -30 ~ +80 |
| Screen Size | 2.8inch |
| Signal Types | 4-wire Resistor TP |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Lnterface | 4W SPI / Customized |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Technology Type | A-Si |
| Interface | 3line SPI + 18bit RGB |
|---|---|
| View Direction | Free |
| Lcd Type | AMOLED , Normally Black |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Surface Luminancee | 250nits |