| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Pin Number | 18 PIN |
| Active Area | 48.60(W)x64.80 (H) (mm) |
| Touch Screen | Customized |
| Outline Size | 54.0(W)x77.4(H)x2.4(T)(mm) |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Connectivity | Plugging |
| Interface | MCU&SPI |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Surface Lumiannce | 450/cd |
|---|---|
| Lcd Size | 2.1 Inch |
| Commodity | 1.3 Inch TFT LCD Display |
| Lcd Resolution | 480x480 Dots |
| Outline Dimension | 69.19-71.74*2.45 Mm |
| Display Mode | Normal Black |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Viewing Direction | FREE |
| Application | Smart Watch |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Connectivity | RGB |
| Connectivity | Soldering (Customizable) |
|---|---|
| Overall Dimensions | 174x136x2.5 Mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Display Technology | LCD |
| Outline Dimension | 25.8 X 49.72 X 1.43 Mm |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Direction | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Resolution | 170 X 320 |
| Backlight Type | LED |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Connector | PIN, 30 Numbers |
| Lcd Type | STN Negative, Transmissive |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Aa Size | 22.7(W) X 42.72(H) |
| Screentype | TFT LCD |
| Overall Dimensions | 25(W) X 49.33(H) X 2.11(T) |