| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.18mm |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
| Contrast Ratio | Up To 10,000:1 |
| Backlight Technology | LED |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Overall Dimensions | 24.74 X 16.9 X 1.42 (mm) |
|---|---|
| Display Size | 0.96 Inches |
| Active Area | 21.74 X 10.86 (mm) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Pin Number | 30PIN |
| Touth | RTP |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Interface | RGB |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Lcd Type | Tft/Transmissive |
| Module Size | 120.7 Mm * 75.8 Mm * 2.8 Mm T |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O ' Clock |
| Screen Size | 5 Inches |
| Va Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Interface | 24 − Bit RGB Strip |