| Operating Temp | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Connect | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Operatingvoltage | 3.3V |
| Aspectratio | 16:9 |
| Outline Dimensions | 26.7x19.26x1.41 (mm) |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Resolution | 160*160 |
| Outline Size | 82.2(L) X 76.0(W) X 9(T) Mm |
| Brightness | Customized |
| Connect | Metal Pin ( Can Be Customized ) |
| Interface Type | SPI/I2C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Compatibility | Arduino, Raspberry Pi, Etc. |
| Polarizer Type | Transflective |
| Response Time | 20ms |
|---|---|
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Polarizer Type | Transflective |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Driver Ic | Ra8835 |
| Display Mode | Normal Black |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Viewing Direction | FREE |
| Application | Smart Watch |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Operating Temperature | -30°C To +85°C |
|---|---|
| Connect | 4 Wires SPI Interface |
| Outline Size | 100.5(L) X 33.5(W) X 6.3(T) Mm |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Driving Method | 1/64 Duty Cycle |
| Backlight | Yellow Green LED |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2008,ROHS |
| Power Supply Voltage | 5V |
| Viewpoint | 6 O’clock |
| Driving Voltage | 5.0 V |
| Bonding Mode | COG |
|---|---|
| Operate Temperature | -20~+70℃ |
| Number Of Pins | 28 PIN |
| Backlight | White LEDs |
| Application | Industrial, Medical, Automotive, Consumer Electronics |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |