| Display Mode | Normally Black |
|---|---|
| Display | TFT Round LCD Display |
| Port | Shenzhen |
| Panel Type | IPS |
| Keyword | Round Shape |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Interface | MCU 8//16 BIT RGB 16/18BIT |
|---|---|
| Storage Temp | -20℃~+60℃ |
| Type | IPS TFT LCD Display |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Number Of Pixels | 240 (H)×320(V) |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
|---|---|
| Display Type | Custom Segment LCD Display |
| Connection Way | PIN, 13 Numbers |
| Working Voltage | 3.3V |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |
|---|---|
| Screen Size | Customized |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Mode | VA,Negative Display |
| Screen Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Operating Temp | -20°C~70°C |
| Display Mode | Negative |
| Display Size | 128x64 Pixels |
|---|---|
| Brightness | 180 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Module Size | 79.05(L) X 35.2(W) X 8.04(H) (mm) |
| Backlight | LED Backlight |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |