| Production Technology | COG |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Contactor | FPC |
| Operatingtemperature | 0°C TO + 50°C,-10°C TO + 60°C,-20°C TO + 70°C, |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Outline Size | 40.0L×28.0W×4.5H(max) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Interface | 6800-Series OR 8080 Series MPU |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | COG (Chip On Glass) LCD |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Controller | S6B0724 |
| Driving Method | 1/64 Duty,1/9 Bias |
| Power Supply | 3.0V |
| Display Size | 2.8 Inches |
|---|---|
| Outline Size | 46.2x65.2x2.3mm (±0.2mm) |
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Backlighttype | LED |
| Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 18 Pins |
| Outline Size | 30.9*36.51*2.3mm |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Fpc | 34pin |
| Lcd Type | STN(Blue), Negative |
| Interface Type | 8-bit Parallel, SPI |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 1920 × 1080 (Full HD) |
|---|---|
| Display Technology | TFT LCD |
| Backlight Type | LED |
| AA Size | 381.888 Mm (H) X 214.812 Mm (V) |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |