| Touchscreen | No |
|---|---|
| Screen Size | 0.96inches |
| Pins Number | 24 Pins |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Resolution | 80*160 Pixels |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Colors | 262K |
| Pixel Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Active Area | 61.56(H)x109.53(V) |
| Interface | Mipi 2lane |
|---|---|
| VA Size | 53.28 Mm * 71.04 Mm |
| Viewing Direction | 9 O'clock |
| Resolution | 480 * 640 Dots |
| Lcd Type | CTP |
| Screen Size | 4inches |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Backlight | 4 LEDS |
| Fpc | 15pin |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Led Number | 3LEDs |
| Lcd Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
| Color | Full Color |
| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Resolution | 1920 X R.G.B. X 1080 |
|---|---|
| Brightness | 1500 Cd/m² |
| Outline Dimension | 365.72x220.39x12.5 |
| Contrastratio | 800:1 |
| Displaysize | 15.6 Inches |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |