| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Overall Dimensions | 235 × 143 × 6.53 Mm |
|---|---|
| Interface | RGB |
| Backlight | LED |
| Connect | Plugging |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Aa Size | 22.7(W) X 42.72(H) |
| Screentype | TFT LCD |
| Overall Dimensions | 25(W) X 49.33(H) X 2.11(T) |