| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
|---|---|
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Type | LCD |
| View Direction | All |
| Color | Full Color |
| Ctp Interface | I2C |
|---|---|
| Resolution | 480*360 Pixels |
| Light Source | White LED*6 |
| Pin Number | 25 PIN |
| Driver Ic | ST7701S |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 1.44 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | 12 O ’ Clock |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |