| Outline Size | 40.6*56.6*2.7 Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Display Technology | TFT LCD |
| Display Size | 2.2 Inches |
| Interface Type | SPI/I2C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Compatibility | Arduino, Raspberry Pi, Etc. |
| Polarizer Type | Transflective |
| Operating Temperature | -20℃ To 70℃ |
|---|---|
| Screen Size | 2.95inch |
| Drive | ST7701S |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Fpc | 15pin |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Led Number | 3LEDs |
| Lcd Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
| Color | Full Color |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Overall Dimensions | 133.0 X 44.0 X 2.80 Mm |
|---|---|
| Pin Number | 72 Pins |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Driving Condition | 1/8 Duty, 1/5 Bias |
| Optics | All Viewing Angles |
| Brightness | 250 Cd/m² |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Display Technology | TFT LCD |
| Size | 1.3 Inch |
| Touch Screen | Customized |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Display Size | 2.88 Inches |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Dimensions | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Brightness | 450 Cd/m² |
| Led Number | 3LEDs |
|---|---|
| Power Supply | 2.8V |
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Driver Ic | ST7789T3 |