| Resolution | 480*800 Pixels |
|---|---|
| Product Type | IPS TFT LCD Screen |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Interface | MCU16 Bit |
| Backlighttype | LED |
|---|---|
| Outline Dimension | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| Response Time | 5ms |
| Active Area | 27.72(W)×27.72(H) |
| Interface | SPI |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Surface Luminance | 400 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | 4-wire SPI |
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Screen Size | 1.14-inch |
| Surface Luminance | 420 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Name | 2.4 Inch TFT LCD Screen Display |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Color Gamut | SRGB 100% |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Screen Size | 4inches |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Backlight | 4 LEDS |
| Viewing Area | Φ101.52mm |
|---|---|
| Lcd Type | TFT LCD |
| LCM Interface | MIPI 4 LANE BIT Interface |
| Module Outline Dimension | 105.6*109.87*2.13 |
| Lcd Ic | NV3051F |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Module Size | 55.26x84.69x3.35 Mm |
|---|---|
| Resolution | 480x800 |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |