| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Size | 4.3 Inches |
| Resolution | 480*272 Pixels |
| Backlight | 10 White LED |
| Lcd Type | TFT |
| Viewing Direction | Free |
|---|---|
| Outline Size | 142.56 (H)*148.24 (V)*5.1(D) |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive Touch |
| Backlight Technology | LED |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Backlight Type | LED |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Screen Size | 10.1inches |
| Dot Pitch | 0.0975*0.0975 |
|---|---|
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Module Size | 44×44×3.09mm |
| Backlight Leds | 2 LEDs |
| Interface | SPI 4 Line BIT Interface |
| Outline Dimension | 25.8 X 49.72 X 1.43 Mm |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Direction | IPS Full Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Resolution | 170 X 320 |
| Backlight Type | LED |