| Touchscreen | No |
|---|---|
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Backlight Type | LED |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Screen Size | 10.1inches |
| Dot Pitch | 0.0975*0.0975 |
|---|---|
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Module Size | 44×44×3.09mm |
| Backlight Leds | 2 LEDs |
| Interface | SPI 4 Line BIT Interface |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution | 320*480 Pixels |
| Interface Types | 16-bit Parallel (DBI Type B) |
| Touch Screen | With Resistive Touch Panel |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |