| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Pins Number | 40 Pins |
| Brightness | 200cd/m2 - 1000cd/m2 |
| Driver Ic | ST7282 |
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Interface Types | LVDS Digital Input |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Connect | Plugging In |
| Screen Size | 8.0 Inches |
| Viewing Angle | 170° (CR≥10) |
| Outline Dimensions | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.3 Mm |
|---|---|
| Storage Temperature | -30 ~ +80 |
| Screen Size | 2.8inch |
| Signal Types | 4-wire Resistor TP |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Connectivity | RGB |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Operatingtemperature | -20 To 70 °C |
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI (can Be Customized) |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
|---|---|
| Keywords | 2.0 Inch TFT Lcd Module |
| Interface Type | 4Line SPI |
| Drive | ILI9488 |
| Display Mode | Normally White |