| Colors | 65K |
|---|---|
| Viewing | 6:00 |
| Backlight Color | White |
| Visible Area Size | 43.2mm×57.6mm |
| Outline Size | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.30 Mm |
| Visual Angle | All O'clock |
|---|---|
| Blu Type | E-LED |
| Lcd Type | 10.1 Inch Tft |
| Logic Power Consumption | TBD |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| LCM Interface | MIPI |
|---|---|
| Luminace | 1200cd/m2 |
| Active Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Pin Number | 40 Pins |
| Drive Method | 1/4Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Outline Size | 48.0(W)* 65.0(H)* 2.8(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |