| Backlight | Low Power Consumption |
|---|---|
| Interface | MCU16 Bit |
| Type | TFT, TFT LCD |
| Pixel Pitch | 480x800 |
| Outline Mm | 57.86*97.70*3.93MM |
| Material | TFT |
|---|---|
| Tft Interface | RGB |
| Backlight Luminance | 300 Cd/m2 |
| Pixel Pitch | 219(H) X 225(V) |
| Number Of Dots | 1280(RGB)*120 |
| Dot Arrangement | 1024*600 |
|---|---|
| Color | 16.7 M |
| Active Area | 222.72*125.28 |
| Backlight | 24-Dies White Led |
| Type | TFT |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Size | 4.3 Inches |
| Resolution | 480*272 Pixels |
| Backlight | 10 White LED |
| Lcd Type | TFT |
| Display Mode | Normal Black |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Viewing Direction | FREE |
| Application | Smart Watch |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |
| Dot Pitch | 0.0975*0.0975 |
|---|---|
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Module Size | 44×44×3.09mm |
| Backlight Leds | 2 LEDs |
| Interface | SPI 4 Line BIT Interface |
| Brightness | 350Cd / M2 |
|---|---|
| Touch | CTP |
| Colors | 16.7M |
| Outline | 86.80 Mm * 56.50 Mm * 3.90 Mm T |
| Backlight Type | LED |
| Driver Ic | ST7701S |
|---|---|
| Display Type | Normally Black |
| Viewing Angle | ALL |
| Size | 3.0 Inch |
| Touchscreen | No |
| Interface Types | LVDS Digital Input |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Connect | Plugging In |
| Screen Size | 8.0 Inches |
| Viewing Angle | 170° (CR≥10) |