| Viewing Direction | 80° / 80° / 80° / 80° (IPS Wide View) |
|---|---|
| Touch Screen | RTP |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| Response Time | 5ms |
| Active Area | 27.72(W)×27.72(H) |
| Interface | SPI |
| Operating Temp | -20℃~ + 70℃ |
| Interface | Mipi 2lane |
|---|---|
| VA Size | 53.28 Mm * 71.04 Mm |
| Viewing Direction | 9 O'clock |
| Resolution | 480 * 640 Dots |
| Lcd Type | CTP |
| Outline Dimensions | 235x143x5.9mm |
|---|---|
| Number Of Dots | 1024X600 |
| Connectivity | LVDS |
| Brightness | 200 Cd/m2 |
| Origin | China |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Display Size | 4.3 Inches |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Interface Types | RGB |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Mode | Normal White |
| Module Size | 55.26x84.69x3.35 Mm |
|---|---|
| Resolution | 480x800 |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Display Size | 4 Inches |
|---|---|
| Interface | RGB+SPI |
| Pin Number | 40 Pins |
| Connection | ZIF |
| Touch Screen | Without Touch, ( With CTP Optional) |
| Screen Size | 4inches |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Backlight | 4 LEDS |
| Tft Active Area | 48.96*73.44 |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Pixel Configuration | R.G.B. Vertical Stripe |
| Backlight Luminance | 220 Cd/m2 |
| Lcd Type | STN Positive |