| Backlight | White LED |
|---|---|
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angle (85/85/85/85) |
| Technology | LCD |
| Connection | ZIF FPC |
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Pins Number | 24 PINS |
| Interface | MCU ( Customizable ) |
| Outline Dimension | 31.52x33.72x1.8 Mm |
| Screentype | LCD TFT |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Drive IC | OTA7001AC / OTA9960A |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Lcd Interface | LVDS |
| VA Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Usage | Notebook LCM, TV-LCM |
| Brightness | 200 Cd/m² |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Mode | Normal Black |
| Size | 7 Inches |
| Connectivity | RGB |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Dimensions | 42.72(W) X 59.46(H) X 2.34(T) |
| Luminance | 400 Cd/m2 |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Connection | Plug-in |
| Color Gamut | RGB |
|---|---|
| Pin Number | 40 PIN |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 |
| Connect | ZIF FPC 46mm |
| Screen Type | TFT |
| Dot Matrix | 720 X RGB X 720 |
|---|---|
| Storage Temperature | -30~80 |
| Display Mode | TFT, Transmissive |
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.1462*0.1462 |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Viewing Angle | All |
| Active Area | 70.08(W)X52.56(H) Mm |
| Dot Pitch | 219(W)X219(H) Um |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |