| Luminance | 230 Cd/m2 |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Backlight | White LED |
| Resolution | 960*240 |
| Outline Size | 63.0(W)* 42.5(H)* 5.0(T) Mm |
|---|---|
| Screen Size | 2.42inches |
| Backlight Technology | LED |
| Va Size | 59(W)* 32(H) Mm |
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Screen Size | 3.9 Inches |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Type | LED |
| Interface | RGB |
| Size | 0.96 Inch |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Viewing Angle | 170° Horizontal, 160° Vertical |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 4 SPI |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touch Screen | With |
| Backlight Type | LED |
| Module Size (w*h*t) | 70.6*203.48*4.6 |
| Size | 7.84 Inches |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |