| Interface | 4Line SPI |
|---|---|
| Driver Lc | ILI9488 |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Display Colors | 262K |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Fpc | 34pin |
| Lcd Type | STN(Blue), Negative |
| Interface Type | 8-bit Parallel, SPI |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Panel Type | LCD |
| Display Mode | Normal Black |
| Resolution | High Resolution |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size | 1.22inches |
| Screen Type | TFT |
| Active Area | Ø = 30.96 Mm |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-4WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Operating Temperature | -20℃ To 70℃ |
|---|---|
| Screen Size | 2.95inch |
| Drive | ST7701S |
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS |