| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Panel Size | 5inch(diagonal) |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Tft Interface | RGB |
| Interface | MCU 8/16bit |
|---|---|
| Viewing Direction | All |
| Pixel Size | 0.18(H)x0.18(V) |
| Dimensions | 50.00x69.20x2.30 |
| Display Color | 262k |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Outline Size | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Screen Size | 1.47inches |
| Display Mode | Normal Black |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Resolution | 128*128 Pixels |
| Viewing Direction | FREE |
| Application | Smart Watch |
| Fpc | 40pin |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST7262 |
| Operation Temperature(°C) | -20~70℃ |
| Lcm Outline | 180 ( H ) * 104 ( W ) * 12 Mm ( T ) |
|---|---|
| Viewing Area Size | 165 * ( H ) * 100( W ) Mm |
| Buttons | Play/Pause, Volume,previous,next |
| Application | Industry, Healthcare, Automotive, Household Appliances |
| Interface | MCU - SPI 4 Wire |
| Pixel Pitch | 0.180 (W) ×0.180(H) (mm |
|---|---|
| Lcd Interface | RGB Strip |
| Resolution | 640 RGB ( H ) X 480 ( V ) |
| Tp Option | With Resistive Touch Panel |
| Touch Screen Type | Resistive Touch Screen |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |
| Interface | 4wire SPI |
|---|---|
| Display Mode | Normally Black |
| Outline Dimension | 50.00x69.20x2.30mm |
| Driver Lc | ST7789V |
| Screen Size | 2.8" |