| Colors | 262K |
|---|---|
| Screen Size | 3.5inches |
| Touchscreen | No |
| Lcd Type | IPS |
| Module Size | 54.48(H)×84.71(W)×2.10(T)mm |
| Interface | 3line SPI + 18bit RGB |
|---|---|
| View Direction | Free |
| Lcd Type | AMOLED , Normally Black |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Surface Luminancee | 250nits |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Lcd Type | TFT |
| Technology | LCD |
| Connectivity | SPI |
| Surface Luminance | 350 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Pins Number | 48 Pins |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Interface | MCU/RGB/SPI |
| Screentype | LCD TFT |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Lcd Type | TFT |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 |
| Size | 2.4 Inch |