| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Active Area | 48.96×73.44mm |
| Interface | RGB/MCU Optional |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Lcd Type | TFT |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Screen Size | 0.96inches |
| Pins Number | 24 Pins |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Resolution | 80*160 Pixels |
| Interface | RGB |
|---|---|
| Size | 10.1 Inch |
| Viewing Angle | All |
| Brightness | 300cd/m² |
| Pins Number | 40PINS |
| Module Outline | 120.7 (H) X 57.08(V) X 3.10(MAX)(T) |
|---|---|
| Screen Size | 4.6inches |
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Backlight Technology | LED |
| Touchscreen | Customized |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Size | 3.5 Inches |
| Interface Types | MCU&SPI |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Name | 3.5 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Color Gamut | RGB |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Resolution | 800*800 |
| Aa Size | Φ87.6mm |
| Viewing Angle | ALL O’CLOCK |
| Panel Type | IPS |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Outline Size | 41.7×56.16×3.35 Mm |
| Active Area Size | 34.85×43.56 Mm |
| Touchscreen | Without Touch Screen (Optional) |
| Fpc Connect | 14 Pins (can Be Customized) |
| Backlight | 4 LEDS |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 (Customizable) |
| Interface | SPI 4 Lines |
| Panel Type | TFT |
| Viewing Direction | 12 O'clock |