| Name | TFT LCD Panel |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | Free |
| Display Type | Flat |
| Active Area | 95.04(W)×53.856(V) Mm |
|---|---|
| Led Life | 50000 Hours |
| Brightness | 250 Nits |
| Product | 4.3 Inch IPS TFT LCD Display |
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m² (typical) |
| Overall Dimensions | 54.48*84.71*3. 25 Mm |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing Angle | 85°/85°/85°/85° |
| Touchscreen | Capacitive Touch Panel |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Resolution | 1920×1080 Pixels (RGB Stripe) |
| Interface Types | MCU&SPI |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Connect | Plugging (customizable) |
| Outline Size | 55.26*84.69*2.1 Mm |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m² (typical) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
| Connectivity | FPC Type Connection |
| Overall Dimensions | 42.72×60.26×3.5mm |
| Color Depth | 16.7 Million True Colors |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Screentype | LCD TFT |
| CTP Interface | USB |
| Brightness | 500-1000 Cd/m² |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| Viewing Angles | All |
|---|---|
| Tft Interface | MPU 8/16 Bits |
| Display Type | TFT LCD |
| Panel Size | 2.2 Inch(diagonal) |
| Driver Ic | Industrial ILI2511 |