| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Pin Number | 18 PIN |
| Active Area | 48.60(W)x64.80 (H) (mm) |
| Touch Screen | Customized |
| Outline Size | 54.0(W)x77.4(H)x2.4(T)(mm) |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |
| Pixel Arrangement | SPI |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Outline Dimension | 54.48(H)x84.71(V)x3.40(T) (mm) |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Pins Number | 7 Pins |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface | SPI |
| Outline Size | 27.5(H) X 39.0(V) X 11.3(D) Mm |
| Touchscreen | Customized |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Display Size | 5 Inches |
|---|---|
| Brightness | 700 Cd/m² |
| Display Type | TFT LCD |
| Viewing Angle | All |
| Size | 5 Inch |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Resolution | 800*800 |
| Aa Size | Φ87.6mm |
| Viewing Angle | ALL O’CLOCK |
| Panel Type | IPS |
| Overall Dimensions | 235 × 143 × 6.53 Mm |
|---|---|
| Interface | RGB |
| Backlight | LED |
| Connect | Plugging |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Pins Number | 30Pins |
| Display Type | TFT LCD |
| Resolution | 540x1080 Pixels |