| Screen Size | 4 Inches |
|---|---|
| Outline Size | 84.0(W) X 84.0 (H) X 3.37 (T) Mm |
| Interface | MCU SPI |
| Connectivity | Plugging |
| Resolution | 320*320 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Module Size | 155.2×89.4×5.5 Mm |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Connectivity | ZIF / Plugging |
| Size | 10" TFT |
|---|---|
| Driver Ic | Hx8282a+Hx8696a |
| Screen Type | TFT |
| Interface Type | RGB |
| Back Light | 39-Dies White LED Light |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 (Customizable) |
| Pins Number | 40PINS |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Pin Number | 50 PIN |
| Size | 7 Inch |
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive |
|---|---|
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Size | 7.6 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Driver IC | ST7789V Or Equivalent |
| Technology | LCD |
| Fpc Connect | 24 Pins (can Be Customized) |
| Backlighttype | LED |
|---|---|
| Outline Dimension | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Operating Temperature | -20 To 70 °C |
|---|---|
| Displaysize | 4 Inches |
| Lcd Type | TFT |
| Fpc Connect | 51 Pins |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Outline Size | 41.7×56.16×3.35 Mm |
| Active Area Size | 34.85×43.56 Mm |
| Touchscreen | Without Touch Screen (Optional) |
| Fpc Connect | 14 Pins (can Be Customized) |