| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Surface Luminance | 350 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Pins Number | 48 Pins |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Interface | MCU/RGB/SPI |
| Screentype | LCD TFT |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution | 320*480 Pixels |
| Interface Types | 16-bit Parallel (DBI Type B) |
| Touch Screen | With Resistive Touch Panel |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Outline Size | 46.2 X 64.98 X 1.61 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Pin Number | 40 Pins |
|---|---|
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Screen Type | LCD TFT |
| Response Time | 10 Ms |
| Resolution | 480*272 Pixels |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Display Type | TFT |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Display Mode | Normally Black |
|---|---|
| Display | TFT Round LCD Display |
| Port | Shenzhen |
| Panel Type | IPS |
| Keyword | Round Shape |
| Dot Arrangement | 1024*600 |
|---|---|
| Color | 16.7 M |
| Active Area | 222.72*125.28 |
| Backlight | 24-Dies White Led |
| Type | TFT |
| Commodity | 3.6 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Interface Definition | RGB 24 Bits |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST72566 |