| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Outline Size | 50.0×69.2mm |
| Touchscreen | Optional Capacitive Touch |
| Display Type | TFT LCD |
| Size | 1.28 Inch |
|---|---|
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MCU/SPI/RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Fpc Connect | 40 Pins |
|---|---|
| Interface | MPU 16 |
| Display Type | TFT LCD |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Size | 2.4 Inch |
| Display Color | 16.7 M |
|---|---|
| Size | 13.3 Inch |
| Active Area | 293.76 X 165.24 (mm) |
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Active Area | Customizable |
|---|---|
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | 4-Wire Resistive (Optional/Customizable) |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Display Technology | TFT LCD |
| Name | 2.4 Inch TFT LCD Screen Display |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Color Gamut | SRGB 100% |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Interface | RGB 16bit |
|---|---|
| Light Source | 8 - Led White |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Size | 1.3 Inches |
| Aa Size | 23.4(H) X 23.4 (V) Mm |
| Display Technology | TFT LCD |