| Viewing Direction | Free |
|---|---|
| Outline Size | 142.56 (H)*148.24 (V)*5.1(D) |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive Touch |
| Backlight Technology | LED |
| Pins Number | 50 Pins |
|---|---|
| Interface | RGB/MCU |
| Outline Size | 50.0*69.2*3.5 |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |
| Driver Lc | ST7789V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Keywords | 2.8 Inch Small LCD Display |
| Backlight Type | LED |
| Interface | 3 Wire 4 Wire SPI MCU 8/9/16/ 18 BIT RGB 6/16/18BIT |
| Lcd Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Outline Size | 155.2*88.2*5.00 Mm |
| Resolution | 480*800 Pixels |
|---|---|
| Product Type | IPS TFT LCD Screen |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Interface | MCU16 Bit |
| Brightness | 250 Cd/m² |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Display Technology | TFT LCD |
| Size | 1.3 Inch |
| Touch Screen | Customized |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable) |
|---|---|
| Pin Number | 40PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Interface Types | RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 30-pin EDP Interface |
|---|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colors | 16.7 M |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
| Product Type | TFT LCD Screen |