| Connect | Pin |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Interface Types | RGB |
| Light Source | LED |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Fpc Connect | 51 Pins |
| Interface | RGB |
| Size | 4 Inch |
| Touchscreen | RTP |
| Connectivity | Soldering (Customizable) |
|---|---|
| Overall Dimensions | 174x136x2.5 Mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Display Technology | LCD |
| Transmissive Mode | Normally Black |
|---|---|
| Touch Screen | Capacitive Touch Screen |
| Size | 3.5 Inches |
| Aa Size | 48.96×73.44mm |
| Interface | 3SPI+RGB16 Bit |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Power Consumption | 30W |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| Interface Type | RGB |
| Lcd Resolution | 544*506 Dots |
|---|---|
| Color | 16.7M |
| Viewing Direction | ALL O’CLOCK |
| Panel Size | 3.6 Inch(diagonal) |
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Surface Luminance | 400 Cd/m² (typical) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | 4-wire SPI |
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Screen Size | 1.14-inch |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |
| Aa Size | 53.28 Mm Diameter |
|---|---|
| Display Size | 2.1 Inches |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Interface | 3 Line SPI + 18 Bits RGB |
| Interface | MIPI |
|---|---|
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Viewing Angle | 85°/85°/85°/85° (Left/Right/Up/Down) |
| Backlighttype | LED |
| Screen Type | TFT LCD |