| Size | 1.28 Inch |
|---|---|
| Luminance | 160 Cd/m2 |
| Backlight Type | LED |
| Interface | MCU/SPI/RGB |
| Display Type | TFT LCD |
| Port | Shenzhen |
|---|---|
| Application | Industrial, Medical And Smart Products |
| Type | TFT, TFT LCD |
| Interface Type | RGB |
| Luminance | 200cd/㎡ |
| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight Technology | LED |
| Lcd Type | TFT |
| Interface | FPC |
| Touchscreen | No |
|---|---|
| Screen Size | 0.96inches |
| Pins Number | 24 Pins |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Resolution | 80*160 Pixels |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Dimensions | Customizable |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Duty | 1/4 |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Polarizer | Transmissive |
| Operating Voltage | 3.3-5V |
| Working | 0 To 50℃ |
| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Screen Size | 3.5inches |
| Touchscreen | No |
| Lcd Type | IPS |
| Module Size | 54.48(H)×84.71(W)×2.10(T)mm |
| Interface | RGB 16bit |
|---|---|
| Light Source | 8 - Led White |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Brightness | 300 Cd/m² |