| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Fpc | 34pin |
| Lcd Type | STN(Blue), Negative |
| Interface Type | 8-bit Parallel, SPI |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Outline Size | 59.6 ( W ) Mm X 108.3 ( H ) Mm X 1.6 ( T ) Mm |
|---|---|
| Display Scale | 4:3 |
| Material | TFT |
| Fpc Lenght | FPC Connector Type |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Panel Size | 5inch(diagonal) |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Tft Interface | RGB |
| Power Supply Voltage | 3-5V |
|---|---|
| Polarizer Type | Transflective |
| Panel Size | Customized |
| Panel Type | TN-LCD LCD Module |
| Visual Size | 35.8X36.75mm/Customized |
| Module Outline | 120.7 (H) X 57.08(V) X 3.10(MAX)(T) |
|---|---|
| Screen Size | 4.6inches |
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Backlight Technology | LED |
| Touchscreen | Customized |
| Resolution | 128x 64 Pixels |
|---|---|
| Display Mode | FSTN |
| Controller | S6B0724 |
| Connector | COG+FPC, 10pin |
| Production Technology | COG |
| Module Size | 34.0 * 42.9 Mm * 2.2 T |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Touchscreen | Customized |
| Screen Type | TFT |
| Interface | MCU 8080-8BIT |
| Va Size | 130(W)* 80(H) Mm |
|---|---|
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Connectivity | COB+PIN, 35 Numbers |
| Active Area | 36.72(H)* 48.96(V) Mm |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Va Size | 58.104 Mm * 103.296 Mm |
| Outline Size | 61.5 Mm * 112.3 Mm * 1.5 Mm T |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |